Design Möbler
1202402
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(1911-1995)
Carl gustaf hiort af ornÄs, soffa, "studio", puunveisto oy för gösta westbergs möbel ab, 1950/60-tal.

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, soffa, "Studio", Puunveisto Oy för Gösta Westbergs Möbel AB, 1950/60-tal.

Stomme av teak, ryggen med flätade läderremmar. Lösa textilklädda stoppade plymåer i rygg och sits. Längd 180 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
12 500
1 187
1 318
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
8 dec 13:56
12 500 SEK
8 dec 13:55
12 000 SEK
8 dec 13:55
12 000 SEK
3 dec 17:15
11 500 SEK
3 dec 17:15
11 000 SEK