ROYAL COPENHAGEN, te- och kaffeservis, 39 delar, porslin. "Musselmalet", Danmark.
8 assietter 1/574 diameter 17 cm
12 tekoppar 1/525 med fat 1/525-626-656, diameter 14,5 cm
13 kaffekoppar med fat 1/719 diameter 13 cm (3 extra fat)
1 fat 1/1086 diameter 20 cm
1 skål 1/1018 diameter 21 cm
1 tekanna med lock 1/610, höjd 15 cm
1 kaffekanna med lock 1/517 höjd 21 cm
1 sockerskål med lock 1/691 höjd 10 cm
1 gräddkanna 1/522 höjd 10 cm
1 sockerskål som saknar lock 1/695 samt 2 koppar 1/528 som saknar fat, medföljer
Smärre slitage. 1 tekopp med obetydlig nagg.