SPEGEL, gustavianskt Stockholmsarbete sent 1700-tal
Förgylld, uppsvängt genombrutet krön med skuren dekor av blommor och räfflad sköld, nederdel med girlang, med Stockholms hallstämpel 17??, ca 160 x 60 cm
Åldersrelaterat slitage. Avsaknad av patina. Senare bronsering.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.