Svenska Amerika Linien, S.A.L. 27 föremål, bl a glas.

11 glas höjd 8,5 cm
1 kaffekopp med fat Rörstrand diameter 11,5 cm
2 puderdosor diameter 7-7,5 cm
1 istång 17 cm
1 ask med lock 14x10x3,5 cm
4 askfat 7x7 cm
2 tändstickspaket ca 5 cm
4 pins diameter 4,5 cm
1 hängsmycke i silver diameter 2,8 cm

Smärre dekorbortfall på en puderdosa. Nagg på askkoppar. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02