Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Övrigt
1203078
IKON, Moskva daterad 1870, Ryssland.
Ikon, moskva daterad 1870, ryssland.

Kristus Allsmäktige-Pantokrator.
Ikon tempera på pannå. Risa, delvis förgylld silver. Okänd mästare (ДЩ) Moskva. Storlek 18x15 cm.

Åldersrelaterat slitag. Märken på ansiktet.

Utropspris
400 EUR