Örhängen 18K guld, stämplade GAU, Gaudy. Armring gulmetall, innerdiameter ca 6 cm. Öppningsbar, med säkerhetskedja. Bredd ca 8 - 15 mm. Örhängen korallknappar, diameter ca 6 mm.
Lagning. Ett örhänge saknar bakstycke
För export utanför EU krävs tillstånd.