MÖBLER, 6 delar, Swedish Modern, Bodafors möbelfabrik, troligen 1940-tal.

Bestående av byrå, spegel, sängbord, ett par, stolar, ett par. Fanerade med mahogny. Byrån med fyra lådor. Byråns bredd 115, djup 49, höjd 70 cm. Sängborden med en låda vardera och glasskivor. Sängbordens bredd 46, djup 44, höjd 55 cm. Spegeln 80 x 51 cm. Stolar med fast klädd sits och rygg, sitthöjd ca 46, höjd 86 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, märken, fläckar. Byrån med smärre fanerskador. En glasskiva med påskrifter.

Utropspris
7 000 SEK