Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Konstglas
1204060
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, glas, "bambu", signerad tapio wirkkala iittala -56.

TAPIO WIRKKALA, VAS, glas, "Bambu", signerad Tapio Wirkkala Iittala -56.

Formblåst kristall, kamslipad. Höjd 12,5 cm.

Repor i botten.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR