AKSEL KJERSGAARD, hallmöbel, 2 delar, Odder, Danmark, 1960-tal.

Palisander. Rektangulär spegel stämplad No 220 Aksel Kjersgaard Odder Made in Denmark. 120 x 52 cm. Byrå med fyra lådor stämplad Aksel Kjersgaard Odder Made in Denmark No 394. Längd 119, djup 37, höjd 52 cm.

Repor. Märken. Smärre fläckar. Benen något rangliga.

Utropspris
5 000 SEK
Om Cites
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14