Allmoge
1205238

GOLVUR, allmoge, tidigt 1800-tal.

Målat golvur med skuren dekor. Bredd 71, djup 22, höjd 245 cm. Två lod och pendel medföljer.

Renoverat och kompletterad, lagningar. Smärre skador och slitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK