Allmoge
1205461

HÄNGSKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.

Målat hängskåp märkt Anno 1804. En dörr med bakomliggande hylla. Bredd 41, djup 21, höjd 58 cm. Nyckel finns.

Slitage och skador, repor, märken, torrsprickor, avslag. Renoverat, lackerat.

Utropspris
2 500 SEK