Samt två lösa länkar medföljer. Collier stämplad Midas. Örhängen krok med säkerhetssystem, längd ca 5,5 cm. Längd armband 16,5 cm. Ringstorlek 17,5/55. Längd collier ca 43 cm, höjd ca 6 cm bredaste delen. Vikt 56 gram. Med etui.
Bruksskick. Spår av justerad skena på ring. Enstaka löv något böjt