Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Smycken Ringar
1205630
RING, vitguld med pärla, diamanter, safir, smaragd och rubin.
Ring, vitguld med pärla, diamanter, safir, smaragd och rubin.

18K vitguld. Italiensk stämpel. Ringstorlek 17,5/55. Åttkantslipade diamanter totalt ca 0,10 ct. Diameter pärla ca 9 mm. Vikt 9,6 gram.

Nagg på smaragd. Bruksskick. Justerad storlek skena.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
5 000 SEK