Soppslev,stämplad TD, längd 32 cm.
Såsslev, förgyllt blad, JF, Lviv/ Lemberg, längd 20 cm.
Äggkopparna, förgyllda och graverad dekor, Wien, höjd 6,4 cm.
Sammanlagd vikt 353,5 g.
Slevarna med sedvanligt åldersrelaterat slitage. Äggkopparna med smärre slitage.