KANDELABER, empire, förgylld och patinerad brons, 1800-talets början.

Balusterformat skaft på rund fot. Två svängda ljusarmar. Urnformad central ljuspipa. Dekor av akantusblad. Höjd 35 cm.

Borrhål. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK