Keramik & Porslin Serviser
1207087
MATSERVIS, 55 delar, porslin. Bavaria, Tirschenreuth, 1900-talets mitt.
Matservis, 55 delar, porslin. bavaria, tirschenreuth, 1900-talets mitt.

Bestående av:
12 tallrikar, 25,5 cm.
3 ovala skålar, längd 22-26,5 cm.
12 assietter, 17 cm (1 med glasyrspricka).
12 djupa tallrikar, 21 cm.
12 fat, 21 cm.
2 serveringsfat, längd 34-40 cm (1 med nagg).
1 skål, 19 cm.
1 såsskål med lock på fat, 17,5 cm.

Smärre slitage. En med obetydlig glasyrspricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK