Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1207376
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Aleksander B. Lyubavin, S:t Petersburg, kring sekelskiftet 1900.
Kaffeservis, 3 delar, silver, aleksander b. lyubavin, s:t petersburg, kring sekelskiftet 1900.

Kaffekanna, sockerskål och gräddsnäcka. Alla delar invändigt förgyllda och på fyra kulfötter. Lock med gångjärn, benisolering. Höjd 10,5 - 19 cm. Kannan stämplad kyrilliskt AL, kontrollstämplad Yakov Nikolayevich Lyapunov (1898-1903).

Sammanlagd vikt ca 1319 g.

Graveringar. Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
1 249
13 204
1 385
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (30 bud)
17 jan 15:43
1 249 EUR
17 jan 15:43
1 199 EUR
17 jan 2:01
1 152 EUR
17 jan 2:01
1 102 EUR
17 jan 1:58
1 051 EUR