KAFFESERVIS, fyra delar, porslin. Tyskland, 1800-tal.

Polykromt bemålad, med motiv av blommor. Bestående av:
1 kanna med lock, total höjd 15,5 cm.
1 mjölkkanna med lock, total höjd 10 cm.
1 kopp med fat, diameter på fat 12,5 cm.
1 bricka, mått 29,5x24,5 cm.
Fat medföljer.
Med Viennaliknande märke.

Mjölkkanna med lagningar och spricka. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK