Tumlare Carl Fredrik Seseman, Arboga, 1781-1819. Tumlare Aron Wangstelius, Torshälla, 1752-94. Supkopp saknar stämplar. Diameter 5,5-6 cm. Total vikt 40 gram.
Slitage. Skador. Lagning. Bucklor. Bristningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10