Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1207784
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, serveringsvagn 901, artek, 1900-talets slut.

ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN 901, Artek, 1900-talets slut.

Stomme i laminerad björk. Hyllorna med vit laminat. Bär tillverkarens stämpel. Total längd 90 cm, bredd 50 cm, höjd 56 cm.

Smärre slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 050
11 100
1 164
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (31 bud)
12
20 jan 19:06
1 050 EUR
13
20 jan 19:06
1 050 EUR
12
20 jan 19:05
1 000 EUR
13
20 jan 19:03
985 EUR
12
20 jan 19:03
965 EUR