Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1207787
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, fåtölj 31, artek 1900-talets slut.

ALVAR AALTO, fåtölj 31, Artek 1900-talets slut.

Lackad björk samt vit formpressad sits. Bredd 60 cm, sitthöjd 36 cm, total höjd 72 cm.

Smärre slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
700
7 400
776
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
20 jan 18:33
700 EUR
10
20 jan 18:30
680 EUR
9
20 jan 18:30
660 EUR
10
20 jan 18:30
640 EUR
9
20 jan 18:20
620 EUR