Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Möbler Bord
1207838
Empire
(1810-1840)
Spegel med konsolbord, karl johan, 1800-talets första hälft.

SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Spegel med konsolbord fanerade med mahogny. Delvis med skuren dekor och beslag av mässing. Bordets bredd 96, djup 47, höjd 80 cm. Spegeln 127 x 72 cm.

Skador, slitage, lagningar, smärre kompletteringar. Bordet lutar framåt och är något ostadigt. Spegel och bord ej ursprungligen sammanhörande.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T13
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 000
93
104
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
26 mar 9:58
1 000 SEK