Silver Övrigt
1208343
Gräddkanna och sockerskål, silver, 1900-tal. Rokoko-stil.
Gräddkanna och sockerskål, silver, 1900-tal. rokoko-stil.

Svenska importstämplar. Skrinet med invändig förgyllning. Längd 12-17 cm, total vikt 415 gram.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V4
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK