Delvis förgyllt, runt med rikt driven och ciselerad dekor av landskapsscener samt fruktknippen, i spegeln putti med flöjt. Diameter 27,5 cm, vikt 286 gram.
Lagade kantbristningar. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.