Allmoge
1208601

TERRIN, troligen Skåne. 1800-tal.

Terrin med lock av svartglaserat lergods. Längd 29, bredd 22, höjd 17 cm.

Slitage, nagg med retuscher.

Utropspris
3 000 SEK