BOKHYLLA, Karl-Johan stil, tidigt 1900-tal.

Bokhylla fanerad med björk. Sex löstagbara hyllplan. Kolonner och svärtade detaljer. Framfötter i form av lejontassar. Bredd 175, djup 35, höjd 130 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar. Obetydlig fanerskada.

Utropspris
4 000 SEK