Konande med stansad lambrekäng, vågbandsdekor samt välvd fot med svängda knäckar. Höjd 16 cm. Vikt 281 gram.
Smärre bucklor. Foten med bristningar och lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10