ROYAL COPENHAGEN, servis, 100 delar, porslin. "Musselmalet".
20 mattallrikar 1/175, diameter 25,5 cm (varav 18 st andrasortering).
20 tallrikar 1/178, 21 cm (varav 11 andrasortering).
20 assietter 1/180, 17 cm (varav 18 andrasortering).
8 skålar 1/290, 16 cm.
19 kaffekoppar med fat 1/80, varav (16 koppar och 18 fat andrasortering).
2 skålar 1/19, diameter 21,5 cm.
2 skålar på fot 1/18, diameter 17,5 cm (båda andrasortering).
2 sockerskålar med lock 1/239, höjd 8 cm.
2 gräddkannor 1/59, höjd 7,5 cm.
2 askfat/skedfat 1/2128, 7 cm.
1 såsskål 1/204, längd 25 cm (andrasortering).
1 fat 1/147, längd 22,5 cm (andrasortering).
1 fat 1/548, längd 23 cm.
Flera delar andrasortering. 1 tallrik 1/178 med nagg. Smärre slitage.