Invändigt förgylld skål med knäckar, på rund fot och med krönt monogram, S:t Petersburg 1854, Nikolai Nikitin alt. Henrik Hacklin (båda mästarna stämplar samtidigt med likadan stämpel). Diameter 9,5 cm, höjd 3,8 cm.
Skål med medalj i botten, Maria Theresia thaler, knäckar och konturerat brätte, Wien efter 1921. Diameter 10 cm.
Skål med hänklar, Sheffield 1917. Totalbredd 13,5 cm.
Sammanlagd vikt 264 g.
Slitage.