BERTIL VALLIEN, skulpturer, 2 st, glas. Kosta Boda.
Äggformad skulptur med invändig dekor av figur mot mot silver och blått, signerad B Vallien 7179006 Kosta Boda Lim Ed 300. Skulptur med invändig dekor av stege och figur framför gult kors, signerad BV AAT 989003/1000 Kosta Boda Atelier. Höjd 10,5-13 cm.
Smärre slitage.