HANS BERGSTRÖM, taklampor, 2 stycken, "Struten", Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Skärm av vit plast. En ljuspunkt vardera. Etikettmärkta. Höjd 42 cm vardera.
Smärre slitage, ej funktionstestade.