THOMAS HELLSTRÖM, kandelaber, THO Hantverk Rättvik, Bleckogården, 1950-tal.
Skulptural kandelaber av smidesjärn med fyra flyttbara ljushållare av mässing. Dekor av träkulor målade i olika kulörer. Fot av furu. Höjd 40, längd 39 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.