HERTHA BENGTSSON, servisdelar, 32 st, flintgods, "Blå Eld", Rörstrand.
12 mattallrikar 23 cm
5 djupa tallrikar 20,5 cm
12 assietter (varav en blå) diameter 19 cm
3 äggkoppar
Slitage. Två djupa tallrikar med nagg. En assiett med nagg. Två äggkoppar med nagg, en med spricka.