Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1209706
SERVERINGSFAT, två stycken, samt TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Serveringsfat, två stycken, samt tallrikar, två stycken, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap. Diameter på fat 37-41,5 cm. Diameter på tallrikar 22,5 cm.

Stora fatet med lagningar och sprickor. Slitage. Mistor. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 401
229
248
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
16 feb 14:10
2 401 SEK
16 feb 8:55
2 201 SEK
16 feb 8:55
2 200 SEK
16 feb 8:54
2 000 SEK
16 feb 8:54
1 900 SEK