Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1209737
GINO VISTOSI, TAKLAMPA, Italien, 1960-/70-tal.
Gino vistosi, taklampa, italien, 1960-/70-tal.

Metallstommen behängd med 15 st runda glasskivor i klart samt vitt glas. 3 ljuspunkter. Höjd på lampa ca 33 cm, diameter 35 cm. Total höjd med takfäste ca 95 cm.

Bruksslitage. Anlupen metall. Nagg. Två glas med tillverkningsdefekt/skador. Ej funktionstestad.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
5 000 SEK