Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Ljuskronor
1209741
TAKKRONA, Italien, 1900-talets andra hälft.
Takkrona, italien, 1900-talets andra hälft.

Rund metallbas med tunna kedjor behängda med dubbelsidiga glasskivor. Höjd ca 115 cm diameter ca 65 cm. Fyra ljuspunkter.

Slitage. Anlupen. Fläckar. Nagg/smärre sprickor. En prisma avslagen på ena sidan. Ej funktionstestad.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
8 000 SEK