MATTA, rölakan, ca 235,5 x 165 cm, signerad Å

(Anna Johanna Ångström sannolikt). Melerad botten i olika blå nyanser med polykromt spaljémönster och stiliserade blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis lite skadade fransar.

Utropspris
2 500 SEK