SPEGELLAMPETTER, för två ljus, ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Förgyllda och bronserade. Dekor av krönande örn och frukter. Höjd 68, bredd 52 cm.

Ett spegelglas senare, ett bakstycke saknas. Smärre lagningar och dekorbortfall.

Utropspris
7 000 SEK