Design Konstglas
1210250
Sini Majuri
(Finland, Född 1985)
Sini majuri, skulptur, "oblivion", signerad sini majuri 2019, suomenlinna.

SINI MAJURI, skulptur, "Oblivion", signerad Sini Majuri 2019, Suomenlinna.

Glasblåsare, Sini Majuri. Graalteknik. Fritt format glas. Iittalas återvinningsglas. Höjd 12 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
800 EUR