Design Konstglas
1210263

Sini Majuri

(Finland, Född 1985)
Sini majuri, komposition, "cassiopeia", signerad sini majuri 2020, suomenlinna.

SINI MAJURI, komposition, "Cassiopeia", signerad Sini Majuri 2020, Suomenlinna.

Glasblåsare, Sini Majuri. Fritt format glas. Iittalas återvinningsglas. Höjd 13-17 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

2020 Salone del Mobile, Milano.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
600 EUR
Rekommendationer