SIGURD PERSSON, fat, 2 st, Cultura Helsingborg, samt ljusstake Bågen.
Större fatet rostfritt och förgyllt signerat och numrerat 41, mått 44,5x44,5 cm. Mindre fatet i rostfritt, signerat och numrerat X, mått 29x29 cm.
Ljusstake Bågen i rostfritt märkt SIG.P höjd 11,5 cm längd 25,2 cm.
Fat med slitage. Ljusstake med smärre slitage, nästintill nyskick.