Arne Jones E1299

Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)

SVEN PALMQVIST, SKÅL "Ravenna" Orrefors 1989.

Röd rutdekor mot blå fond. Signerad 900440 Orrefors Sven Palmqvist Ravenna Gallery 39-89. Ca 25 x 25 cm

Smärre slitage. Litet nagg på foten.

Formgivare

Utropspris
10 000 SEK

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76