Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

Glas Övrigt
1210957
Lars Hellsten
(Född 1933)
Lars hellsten, golvurna med lock, signerad.

LARS HELLSTEN, golvurna med lock, signerad

Klarglas med underfång i blått, rött och vitt. Dekor av slingor och band. Signerad: Orrefors 905521 Lars Hellsten, EA 1-94, Lars Hellsten. Höjd ca 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Inre mynningsnagg, både på urnan och locket. ,

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
4 000 SEK