LARS HELLSTEN, golvurna med lock, signerad
Klarglas med underfång i blått, rött och vitt. Dekor av slingor och band. Signerad: Orrefors 905521 Lars Hellsten, EA 1-94, Lars Hellsten. Höjd ca 55 cm.
Åldersrelaterat slitage. Inre mynningsnagg, både på urnan och locket. ,