ÖRHÄNGEN, ett par i 18K vitguld med odlade pärlor och diamanter
Krok stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1960. Briljant och åttkantslipade diamanter totalt ca 0,22 ct. Längd ca 3 cm. Krok med säkerhetssystem. Vikt 3,2 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.