Smycken Örhängen
1210961
ÖRHÄNGEN, ett par i 18K vitguld med odlade pärlor och diamanter
ÖrhÄngen, ett par i 18k vitguld med odlade pärlor och diamanter.

Krok stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1960. Briljant och åttkantslipade diamanter totalt ca 0,22 ct. Längd ca 3 cm. Krok med säkerhetssystem. Vikt 3,2 gram.

Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
7 000 SEK