AINO AALTO, servisdelar, 15 st, glas, "Bölgeblick", Karhula, Finland, 1930-tal.
Bärnstenstonat glas.
Skål 19,5 cm
Assiett 19 cm
4 skålar 16 cm
5 assietter 14 cm
4 glas 5,5 cm
Slitage. Smärre nagg.
Rolf Walters Samling.
Alvar ja Aino Aalto lasin muotoilijoina = Alvar and Aino Aalto as glass designers, Rev. uppl. (1 uppl. 1988), Hackman Designor Oy, Sävypaino, 1996, 21-31.