HASSE PERSSON, fotografi signerad och med dedikation.
"Halloween", Studio 54 1978. Gelatinsilverfotografi uppklistrad på masonit. Bildyta 45,5 x 31 cm. Bladstorlek 50,5 x 37 cm.
Smärre slitage. Repor. Ytsmuts.
Hasse Persson, "Studio 54", 2014, avbildad.
Dedikation:" Till Berit med tack för fint samarbete med New York New York" vännen Hasse P