Smycken
121139

PARTI SMYCKEN, 3 delar, bl a 18 K guld, 1900-talets mitt. Tot ca 35 g.

Ring med smaragd och 2 briljantslipade diamanter, diam 19. Hänge/brosch snäckskalscamé med kvinnoprofil, h 6, kedja medföljer, l 70. Brosch i form av spira, h 6.

Slitage. Smaragden nött. Camén med smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK