Ring med smaragd och 2 briljantslipade diamanter, diam 19. Hänge/brosch snäckskalscamé med kvinnoprofil, h 6, kedja medföljer, l 70. Brosch i form av spira, h 6.
Slitage. Smaragden nött. Camén med smärre bucklor.