FOLKE ARSTRÖM, COCKTAIL SHAKER, försilvrat nysilver, gummi. Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm.
Höjd 21,5 cm. Bredd och längd 8 x 7,5 cm.
Repor. Slitage.